Assistance dla starego samochodu – to możliwe

Wasz czterokołowy przyjaciel osiągnął pełnoletniość, a wy wciąż razem ruszacie w dalekie podróże? Myślałeś wprawdzie o jakimś konkretnym zabezpieczeniu na tę okoliczność, ale agenci ubezpieczeniowi patrzą na ciebie jak na wariata i ich oferta kończy się na słowach: assistance – to tylko Generali? Daj sobie spokój z agentami, nie szukaj więcej i zobacz jak sam znalazłem ofertę assistance dla mojego starego samochodu. Przygotuj się do zakupu odpowiednio wcześniej bo to naprawdę się opłaca.

Generalnie Generali – jedyna taka oferta, czyżby?

Wybierałem się w objazdowe wakacje i pomysł aby kupić sobie ubezpieczenie assistance  przyszła do mnie za przysłowiowy kwadrans dwunasta. Skontaktowałem się ze znajomym agentem (z nieznajomymi też) i wiedziałem już, że jestem skazany na Generali. Przeczytałem warunki takiego ubezpieczenia i chociaż do teraz na samą myśl prawie krzyczę: “Boże, widzisz i nie grzmisz!” to wówczas nabyłem takie ubezpieczenie. Wbrew jednak temu co mówili mi wówczas owi agenci ani ja, ani mój pełnoletni minivan nie byliśmy skazani na tą ofertę bez odwołania. Ale tak to już jest – jak czegoś agent nie może sprzedać, to wówczas takie coś nie istnieje. Przynajmniej w ich świecie. A ja wiedziony jakimś przeczuciem postanowiłem sprawdzić co na to jeden z banków, który mocno promuje oferty dodatkowe do swoich kont – wśród nich ubezpieczenia. I to był strzał w 10.

Bank, który znacie, z ofertą o której nie słyszeliście czyli assistance w mBank

W mBanku, a właściwie za pośrednictwem mBanku miewałem już zarówno AC, jak i OC, trafiło się też i NNW. Ale ubezpieczenie na podróż prawie dwudziestoletnim  samochodem to był szczęśliwy traf. W sumie oferta jest na tyle dobra, że od owego wyjazdu minęło już kilka dobrych miesięcy, a ja wciąż za nie płacę. Od razu piszę,  że ubezpieczenie w mBanku pochodzi od AXA, ale spróbujcie ubezpieczyć w ten sposób taki samochód na mieście – usłyszycie: 15-latki maksimum. Ja w mBanku składam taki wniosek i szybciutko otrzymuję informację tej treści:

Witaj,

informujemy, że usługi, które wybrałeś w Konfiguratorze Pakietów są już aktywne. (…)

Umowa ubezpieczenia zawierana jest w zasadzie z miejsca, jednak należy pamiętać, że ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się pierwszego dnia następnego miesiąca kalendarzowego. Ja zawierałem swoje 22 lipca, więc zaczęło działać 1 sierpnia.

Zatem, żeby wszystko było jasne pacjent do ubezpieczenia to Opel Sintra w benzynie, rocznik ’98.  Co mnie interesuje? Nie jestem rozpieszczony więc chciałbym w razie grubszej awarii lub stłuczki – móc dojechać w docelowe miejsce, ewentualnie spędzić noc w hotelu nie płacąc za to. Poniżej przedstawię Wam jakie oferty otrzymałem od   ubezpieczycieli, którzy zechcieli rozmawiać o ubezpieczeniu takiego pojazdu jak mój

Ubezpieczenie AXA Assistance „AUTO24H”
PREMIUM
Generali Auto Assistance
KOMFORT
Zakres terytorialny Polska i Europa  Polska i Europa
Początek ubezpieczenia 1 dzień miesiąca  następny dzień
W miejscu zamieszkania TAK NIE
(min. 25 km od miejsca zamieszkania)
Holowanie TAK
(max 1000 zł)
TAK
(max. 100 km)
Samochód zastępczy TAK NIE
Zakwaterowanie TAK
(3 doby)
TAK
(3 doby, ale tylko jeśli jesteśmy ponad 100 km od domu)
Kontynuacja podróży TAK TAK
(po kradzieży)
Kierowca zastępczy NIE TAK
Dodatkowo Infolinia Prawna, Infolinia Motoryzacyjna, Infolinia “Tanie Zakupy”, Podróżny Serwis Concierge, Infolinia Podróżna Infolinia motoryzacja, dane teleadresowe firm, placówki medyczne
Cena: 21 zł / mies. 

100 zł/15 dni
 lub
170 zł/30 dni

  Załóż  

W tabeli porównałem tylko te większe usługi. Oba ubezpieczenia z zasady obowiązują w razie awarii, wypadku i kradzieży oraz obejmują takie sytuacje jak:

  • rozładowanie akumulatora,
  • pusty bak,
  • zatrzaśnięte kluczyki
  • uszkodzenie opony.

Dla mojego samochodu jak widać znacznie więcej do zaoferowania miała AXA.  Więcej i taniej.  Na poniższej grafice zobaczysz co dokładnie mi zaproponowano:

zakres ubezpieczenia assistance AXA z mBanku
zakres ubezpieczenia w wariancie Premium źr. OWU AXA assistance AUTO 24H

Dlaczego napisałem na wstępie, że warto przygotować sobie ubezpieczenie odpowiednio wcześniej? Z tego dla którego ja musiałem płacić dwa razy. Ubezpieczenie kupowałem 2 dni przed wyjazdem i miałem do wyboru: albo pierwszy tydzień jazdy bez zabezpieczenia  czekając, aż zacznie działać ubezpieczenie w AXA albo kupić oba ubezpieczenia. W sumie zapłaciłem 100 zł za 15 dni w Generali i 21 zł za miesiąc w AXA. Zważywszy na cenę tego drugiego i jego obowiązywanie od progu domu płacę je do dzisiaj traktując jako namiastkę AC. Zgódźmy się, że dwie dyszki za spokój na weekendowych wypadach samochodem ze znajomymi i rodziną to na prawdę niewielka cena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *