Auto Moto Show 2018

Zawsze warto wybrać się na dużą branżową imprezę. Zwłaszcza jeśli planujesz zakup samochodu warto w jednym miejscu zobaczyć ofertę różnych producentów. Co najważniejsze nie tylko zobaczyć ale i „dotknąć”

Auto Moto Show w Sosnowcu

Po tegorocznej edycji mam mieszane uczucia co do kierunku w jakim zmierza ta impreza. W moim odczuciu coś idzie jednak nie tak. Targi jakby zbladły i straciły swoją energię. To wciąż duża impreza i wiele samochodów, o ile jednak w poprzednich edycjach hala jakby musiała ściskać nadmiar atrakcji to w czerwcu tego roku jakby zdominowała swoją zawartość. Jeśli następna edycja nie odwróci tego trendu pozostanie niestety wykreślić ją z kalendarza.

Atrakcje na targach

O sile targów decyduje według mnie nie tylko ilość wystawionych pojazdów ale także sposób ich prezentacji czyli oprawa. Ważne są również dodatkowe atrakcje. W tym roku do takich można zaliczyć powtarzalny już punkt programu pt. motostunt. Ten w tym roku utrzymany był na wysokim poziomie. Można było przejechać się samochodem terenowym czy skonfrontować z innymi swoje umiejętności w ramach Ford Wings For Life.  I w sumie na tym można zakończyć ten opis.  

Osobiście na targi udaję się najczęściej z pociechami i to po ich minach widać doskonale czy dana impreza potrafi w prosty sposób zachwycić. W poprzednich latach targi gościły mistrzostwa zdalnie sterowanych samochodów, były widowiskowe pokazy rozbijania pojazdów, akcji ratowniczych czy zawody dla zwiedzających. W czasie tych ostatnich niejeden rodzic był obiektem wzbudzającym salwy śmiechu ze strony młodej widowni. 

W wesołej atmosferze dobrze płynie czas i odbiór oferty wystawców jest inny. Przy deficycie takich elementów trochę wieje nudą i samochody z różnych stajni stają się jakby takie mniej atrakcyjne. 

Targi motoryzacyjne 2019

Tak jak wspominałem z niecierpliwością i nadzieją czekam na przyszłoroczną odsłonę tagów motoryzacyjnych w Sosnowcu. Zdążyłem już polubić tą imprezę i chętnie spotkałbym się tam ze znajomymi jeszcze wielokrotnie. Życzę organizatorom odświeżenia pomysłu na tą imprezę i tchnięcia w nią nowego życia. Inaczej poza konkurencją w regionie pozostaną targi w Katowicach. O nich jednak porozmawiamy przy innej okazji

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *