Darmowe assistance – motoryzacyjne ubezpieczenie za darmo

darmowe assistance w banku opiniaJeśli ktoś myśli o zakupie ubezpieczenia assistance powinien również sprawdzić czy nie można takowego nabyć taniej  jako dodatku do innych usług, a przede wszystkim – gdzie można otrzymać darmowe assistance. Szukając takiej właśnie oferty, prędzej czy później, wpadniemy na to, że niejeden bank ma ofertę ubezpieczeń korzystniejszą niż pośrednicy stacjonarni. Koszt takiego ubezpieczenia zależy, jak to w życiu zwykle bywa, od zakresu ubezpieczenia oraz tego, do jakiej innej usługi stanowi dodatek. Zatem trafimy również na darmowe ubezpieczenia assistance. Jak opisywałem to w poprzednim artykule, ja znalazłem ofertę ubezpieczenia w mBanku. Następnie przyszła do mnie myśl – a co gdyby ten bank, w którym mam konto nie posiadał takiej oferty? W jakim innym banku szukać ubezpieczenia assistance? Naturalnie przychodzi odpowiedź – w takim banku, który w nazwie ma markę samochodu. Jak się okazuje to bardzo dobry trop, chociaż szybko okazało się, że to nie jedyne banki oferujące takie ubezpieczenia.

Poniżej pokrótce to, co udało mi się znaleźć.

Ubezpieczenie Assistance w VW Bank

To pierwszy bank, który przyszedł mi na myśl i od razu okazał się dobrym strzałem. W ofercie znajdziemy zarówno darmowe jak i płatne konta wraz z kartami Visa. Właśnie do tych kart przypisane są ubezpieczenia. Ja w swoich poszukiwaniach staram się wyciągnąć maksimum z ubezpieczenia, więc siłą rzeczy szukam najbardziej rozbudowanej oferty i taka znajduje się w Złotym Pakiecie do konta w tym banku. Posiadanie tej opcji wiąże się wprawdzie z koniecznością uiszczenia 20 zł na miesiąc za konto, ale w pakiecie otrzymujemy nie tylko assistance dla pojazdu, ale i szeregu dodatkowych ubezpieczeń.

W pakiecie Assistance Volkswagen Banku znajdziemy wszystko co w zasadzie potrzebne w takim ubezpieczeniu. Jedynym mankamentem jest ograniczenie niektórych elementów ubezpieczenia, jeśli nie ujechaliśmy 50 km (w linii prostej) od miejsca zamieszkania.

Toyota Bank i darmowe assistance

To kolejny bank “motoryzacyjny”. W tym wypadku aby skorzystać z assistance najlepiej założyć Konto Jedyne – dla jego posiadaczy ubezpieczenie assistance będzie bezpłatne. Warto pamiętać, że ubezpieczenie wymaga dodatkowej aktywacji i “rusza” dopiero z początkiem przyszłego miesiąca kalendarzowego od zgłoszenia akcesu. Zapewne to ubezpieczenie spodoba się miłośnikom rowerowych eskapad w pobliżu miejsca zamieszkania. Rowerzysta – byle nie oddalił się ponad 30 km od domu może liczyć na transport w razie awarii na szlaku.

Ubezpieczenie pojazdu w mBank

To wprawdzie nie jest bank na czterech kółkach, jednak z ubezpieczeniami komunikacyjnymi związany jest mocno od dłuższego czasu. Zaczęło się od tanich ubezpieczeń OC i AC, aktualnie w ofercie posiada wiele różnych ubezpieczeń, w tym assistance. Nie jest ono darmowe, jednak mocno rozbudowane i porównywalne z ubezpieczeniami dostępnymi off-line. Szczególnie atrakcyjna jest omawiana już wcześniej oferta ubezpieczeń assistance dla starych pojazdów.

Raiffeisen Bank też ma assistance

Kolejny bank wprowadzający ubezpieczenie assistance dla swoich klientów. Jest ono powiązane z kartą Mastercard Debit PayPass. Za samą kartę trzeba co miesiąc zapłacić kilka złotych, w zamian za to otrzymujemy darmowe assistance. Kartę taką można otrzymać do bezpłatnego Wymarzonego Konta. Koszt ubezpieczenia nie będzie zatem wysoki, a jego zakres pomimo to jest dosyć spory, chociaż ograniczony tylko do terytorium RP. Co istotne w ubezpieczeniu nie zapisano limitu wieku pojazdów, więc oferta będzie atrakcyjna dla właścicieli leciwych pojazdów.

W pakiecie oprócz omawianego ubezpieczenia otrzymasz dodatkowe ubezpieczenia pomocy medycznej czy domowej.

Millennium oferta ubezpieczenia assistance

W moim porównaniu wybrałem ubezpieczenie w wersji Alfa, które można zamówić wraz z kartą kredytową “dla mężczyzn” jak reklamuje ją sam bank. Czy zatem kobiety nie mogą liczyć na dedykowane sobie produkty? Ależ mogą gdyż assistance można uruchomić również dla kart Impresja dedykowanych kobietom. Samo ubezpieczenie jest odpłatne, tak samo jak karta jeśli nie będziemy się nią posługiwać. Karta zaś jest wydawana do popularnego i dla pracujących praktycznie darmowego Konta 360°. Samo ubezpieczenie niestety nie przygniata swoim zakresem, dodatkowo wyraźnie ograniczając ubezpieczenie dla pojazdów powyżej 10 roku funkcjonowania . Na plus tej ofercie na pewno należy zaliczyć praktycznie natychmiastowe wejście w życie po złożeniu oświadczenia o przystąpieniu do ubezpieczenia

A oto mój…

subiektywny ranking ubezpieczeń assistance:

  1. mBank
  2. WV Bank
  3. Millennium Bank
  4. Raiffeisen Bank
  5. Toyota Bank

Poniżej krótkie zestawienie opisanych ofert:

zestawienie ofert do kont bankowych - darmowe assistance motoryzacyjne

Podsumowując – ubezpieczenia assistance mogą być dobrym uzupełnieniem OC i stać się namiastką  AC dla osób,  które takiego ubezpieczenia nie posiadają lub (ze względu na wiek auta) posiadać nie mogą. Jeśli dodamy do tego możliwość wejścia w posiadanie takiego zabezpieczenia za kilka złotych i możliwość ubezpieczenia starego pojazdu, to  dostajemy całkiem ciekawą ofertę.  Finalnie, przy okazji korzystania z produktów, takie jak konta bankowe czy karty płatnicze, z których i tak korzystamy, możemy uzyskać ubezpieczenie, którego ze świecą szukać u pośredników stacjonarnych.

Summary
Review Date
Reviewed Item
ubezpieczenie assistance
Author Rating
41star1star1star1stargray

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *